Sagaidot 3. UNI Pasta un Loģistikas Globalās Arodbiedrības Pasaules konferenci Vašingtonā š.g. 7.-9. septembrī,
UNI ģenerālsekretārs Philip Jennings saka, ka pasta pakalpojumi šobrīd ir iesaistīti cīņā pret sevi diskreditējušu ideoloģiju.
Konference sanāk dramatiskā brīdī, kad ASV Pasta servisa nākotne ir apšaubāma, ka reāli pastāv iespēja, kas varētu novest pie pasta pakalpojumu neizpildes un 200.000 darbavietu zaudējuma.
Situācija ir nopietna, bet ASV nav vienīgā valsts, kas piedzīvo krīzi savā pasta nozarē.
“UNI atbalsta brīnišķīgu ideju – vispārējo pasta pakalpojumu sniegšanu par pieņemamām cenām. Mēs esam pieredzējuši, kā šo lielisko ideju, šo lielo vērtību, šo lielo mērķi izkropļoja globalizācijas perversās ideoloģiskās pieejas, ko, es domāju, mums zināmā mērā vajadzēja pieveikt līdz ar finanšu krīzes pārvarēšanu, bet kas faktiski ir kļuvis vēl sliktāk, “saka Jennings.
Jennings uzskata, ka maldās politiķi, kuri nogalina pasta pakalpojumus caur privatizāciju, ierobežojumu atcelšanu un neatbilstošu piemērošanu brīvā tirgus principiem.
“Mēs cīnāmies ne tikai par pasta darbiniekiem, mēs cīnāmies par plašas sabiedrības interesēm, un tāpēc mēs nevaram piekrist regulatoriem un valdībām kas saka, ka nav iespējams nodrošināt universālo pakalpojumus par pieņemamu cenu brīvajā tirgū, kas saka – tas nedarbojas, ” tā Philip Jennings .
Jennings saka – pasta arodbiedrībām nepieciešams pievērsties inovācijām. “Piegāžu inovācijas” – tā ir galvenā tēma UNI Pasta un Loģistikas sanāksmē šonedēļ Vašingtonā.
Ir milzīga neapgūta telpa pasta pakalpojumiem, tā ir finanšu pakalpojumu nodrošināšana, uzskata Jennings. Viņš norāda uz neizmantoto naudas pārskaitījumu tirgu, jo visā pasaulē ir ap 265 miljoni migrējošu darba ņēmēju, kuriem nepieciešams nodrošināt globālu naudas pārvedumu pakalpojumu. Atsaucoties uz neseno tikšanos ar Filipīnu prezidents Aquino , viņš uzsver, cik svarīgs ir naudas pārvedumu tirgus ekonomiskās attīstības valstīm, jo Filipīnās vien ir 3.000.000 migrējošo darba ņēmēju.
“Man nepatīk veids, kādā pasta pakalpojumu sniedzēji attīstās, jo tie paredz pilnas darba slodzes strādnieku pārcelšanu uz nepilnu slodzi, pagaidu darbinieku iesaistīšanu, prasmju un profesionālisma nonivelēšanu. Tas nav veids, kādā attīstīties. Mums ir šī retā iespēja – cilvēki, kuri pazīst savu kopienu – ir aci pret aci tiešās ikdienas attiecības ar savas teritorijas iedzīvotājiem – Es gribētu redzēt lielāku valsts darbību caur šo tīklu “.
Jennings saka, ka neredz argumentus, kāpēc pasts nevarētu izmantot šīs jaunās iespējas.
Viņš runā arī par arodbiedrību lomu – par nepieciešamību veidot spēcīgāku pasta darbinieku organizāciju, iesaistot tajā arī jaunos lielos loģistikas pārvadātājus, piemēram, DHL, tā nodrošinot lielāku svaru pasta darbinieku interešu vārdā.
Visbeidzot Jennings piemin UNI un UPU (Pasaules pasta darba devēju savienība) – divas organizācijas, kurām ir unikālas attiecības, kas jāturpina virzīt kopā uz pārmaiņām darba tirgū, īpaši pašās svarīgākajās jomās – sociālo atbildība un ilgtspējīgu izaugsme.