BAVĀRIJAS VALDZINĀJUMS

    LTC  arodobiedrības biedri pateicoties LSAB atbalstam 2014.gada maija brīvdienās no 30.aprīļa līdz 5.maijam ieskaitot devās ceļojumā uz Bavāriju apskatīt tās piļu krāšņumu, apskatīt Minheni un papriecāties par mazo Bavārijas pilsētiņu burvību.
    Bavārijas sirdī -Minhenē izstaigājām tās jaukās ieliņas un laukumus, izbaudījām noskaņu lielākajā alus krogā Vācijā Hofbrauhaus, pagaršojot īpašo alu un Bavārijas baltos cīsiņus. Minhenē pabijām galvenajā BMV autosalonā.  
    2.maija agrā rītā devāmies uz Alpu kalnu piekāji apskatīt slaveno Noišvanšteinas pili. Bavārijas karalis Ludviķis II Alpu kalnu pakājē uzcēla savu sapņu pili Noišvānšteinu, gluži kā pasaku grāmatā noskatītu, ar lieliem torņiem un maziem tornīšiem, greznu interjeru, rotātu ar vācu pasaku un teiksmu tēliem. No pils varējām apskatīt iespaidīga panorāma uz apkārtnes kalniem un Gulbju ezeru. Mūsdienās pils kļuvusi par visas Bavārijas simbolu. Pēc pils apmeklējuma pusdienas ieturējām viesu nama kafejnīcā pie Benediktiešu klos­tera Ettalā. Klosterabrīnišķīgā ba­ro­ka baznīca apbur ar greznību. Jau kopš 14.gs. klosterī darina liķierus no Alpos augo­šām zālēm un īpašas alus šķirnes. Izmantojām iespēju tos iegādāties klostera veikalā.
    Pēc pusdienām devāmies uz Bavārijas karaļa Ludviga II Linderhofas pili(www.linderhof.de), kas atrodas brīnišķīgā parkā. Ludvigs bija viens no noslēpumaināka­jiem Bavārijas karaļiem. Viņš uzcēla vairākas pilis, bet tieši Linderhofa pilī viņam patika uzturēties un pavadīt sava laika lielāko daļu.
    Pēc Linderhofas apmeklējuma iebraucām senatnīgajā Alpu kalnu pilsētiņā   Oberammergau. Pilsētas senatnīgo namu fasādes, kas apgleznotas ar teiksmu, pasaku un reliģiskiem tēliem, un nelielie viesu nami, rada īsti bavāriska mājīguma sajūtu.
    3.maijā jau devāmies uz Kīmezeru Alpu kalnu pakājē lai dotos ar kuģīti uz Kungu salu (Herreninsel), kur atrodas viena no trijām karaļa Ludviga II celtajām pilīm Herrenchiemsee. Izstaigājām pils muzeju, kā arīapskatījām Ludviga II muzeju.
   4.maijā jau devāmies atpakaļceļā un pa ceļam apstājāmies Sanktpoltena – jaukā Austrijas mazpilsētiņā, kur sastopamas skaistas ēkas no dažādiem arhitektūras stiliem. Vakarā apstājāmies skaistā vietā Mikolaikos un apskatījām skaisto Mikolaiku pili.
    5. maija rītā jau Polijā izmantojām piedāvāto iespēju iegriezties Čenstahovas pilsētā esošajā Jasna Goras klosterī.
Skaistās jaunu iespaidu piesātinātās maija brīvdienas pagāja kā vienā elpas vilcienā.
 
Teksts un foto: LTC Uzticības persona
Ligita Brahmane