LSAB PRO biedru ekskursija Varšava- Krakova, “Karaļu ceļš”, 2021.gada 24.-26. septembris

Rīga – Liepāja – Varšava- Krakova , “Karaļu ceļš”

   2021.gada 24.septembra agrā rītā LSAB PRO biedri devās ceļojumā no Rīgas caur Kurzemi līdz Liepājai, kur pievienojās pārējie ceļotāji. Ceļš pa Latviju, Lietuvu un pēcpusdienā ierodamies Polijas galvaspilsētā Varšavā. Iekārtojamies viesnīcā un atpūšamies, lai vēlāk dotos uz vecpilsētu.Pēc atpūtas dodamies uz pilsētas centru, kur mūs sagaidīja gide Natālija.Izstaigājām ar kājām un apskatījām Varšavas vecpilsētu-Tirgus laukumu, Sv.Jāņa katedrāli, karaļpili, Zigmunda Vāzas kolonnu, sirēnas monumentu, Barbakānu, pilsētas mūri, Krakovas priekšpilsētas ielas, universitāti, Lazienku parku, kā arī citas vēsturiskās vietas – kopumā pastaiga ilga vairāk kā 3,5 stundas. Atvadāmies no gides un pasniedzām nelielu suvenīru no Latvijas.Pastaigājāmies pa naksnīgo Varšavu un devāmies uz viesnīcu.

Otrā rītā pēc brokastīm – dodamies tālāk uz Krakovu, kas ir senā Polijas galvaspilsēta. Dienas vidū ierodamies Krakovā, iekārtojamies viesnīcā,lai vēlāk dotos apskatīt Krakovas vecpilsētu. Vecpilsētā mūs sagaidīja vietējā gide un devāmies apskatīt vecpilsētu – Tirgus laukumu, Rātsnamu, Sv. Marijas baznīcu, Grodzka ielu, Floriaņska ielu, Franciskāņu baziliku, Kazimīra (Kazimierz) kvartālu un Vāveles karaļu pili, kura jau sen bijusi dažu karalisko dinastiju rezidence. Pēc pastaigas ar gidi atvadāmies un dodamies atpakaļ uz vecpilsētu,lai nogaršotu poļu virtuves ēdienus.

Trešās dienas rītā – pēc brokastīm atvadāmies no Krakovas.Sākas ceļš mājup.Pa ceļam iegriežamies tirdzniecības centrā, lai iegādātos suvenīrus mājiniekiem. Ceļš pa Poliju, Lietuvu un Latvijas robežu šķērsojām pusnaktī, atvadāmies no ceļotājiem no Kurzemes.Ceļš līdz Rīgai un citiem vēl uz Jēkabpili.

Kopumā nobraucām 2544 km.

 Atpūta-saulainajā Polijā – visiem ceļotājiem patika !!!!!

Tik daudz kilometrus nostaigājām- vienkārši super!

Tik pietrūka vēl viena diena tad būtu pavisam ok.

 

Paldies LSAB PRO par braucienu.

Ar cieņu,

Elga Morozova

LSAB PRO Kultūras un aktīvās atpūtas pasākumu organizatore