LSAB PRO Senioru ekskursija “Vidzemes muižās un ziedos”

Skaistā jūlija pēdējā dienā, mēs septiņi LSAB PRO seniori, pievienojāmies ekskursijai pa Vidzemes muižām un dārziem. Kā pirmo apskatījām Dzērbenes muižu, ko pašvaldība ir izremontējusi un iekārtojusi tur pagasta kultūras centru ar nelielu muzeju. Uzkāpām muižas tornī , lai apskatītu parku un apkārtni no augšas. Muižas telpās apskatījām Cimdu Jettiņas , jeb Jettes Užānes piemiņas istabu ar viņas adītajiem cimdiem. Mums bija dota arī ekskluzīva iespēja apskatīt Latvijas adītāju cimdu izstādi, kas muzejā bija izvietota uz īsu laiku.

Tālāk ceļš mūs aizveda uz Auļukalna muižu, ko diezgan bēdīgā stāvoklī ir iegādājusies jauna ģimene. Ģimene muižu pamazām atjauno, tur dzīvo, rosās, cep gardu maizi un rīko dažādus pasākumus. Auļukalna muižā mūs pacienāja ar tēju, pašceptu maizi, mājas sieru , medu un pelēko zirņu grūdeni. Paklausījāmies arī saimnieka, grupas “Auļi” perkusionista, priekšnesumu.

Tālāk iegriezāmies burvīgā dārzā Raunā. Tur uzņēmuma “Raunas stādi” īpašnieki ir izveidojuši ļoti skaistu piemājas dārzu, kuru ļauj apskatīt arī viesiem, kā arī varējām iegādāties stādus.

Nākošajā vietā -Brantu muižā -mūs sagaidīja saimniece, maizes cepēja un TV šova “Īstās latvju saimnieces” uzvarētāja Ilze Briede, kura kopā ar dzīvesbiedru ir izveidojusi pirts skolu un cer izveidot saimnieču skolu. Tika parādītas muižas telpas, saules pulkstenis pagalmā, kā arī tikām pie sātīgas, gardas zupas un pankūkām pusdienās.

Tālāk mēs paviesojāmies arī smiltsērkšķu audzētavā “Amber Farm” kur saimnieks mums pastāstīja un parādīja kā notiek smiltsērkšķu audzēšana un pārstrāde, degustējām un iegādājāmies saražoto produkciju.

Kā pēdējo apmeklējām flokšu audzētājas un selekcionāres Ērikas Trifanovas dārzu, kurā pašlaik zied 216 šķirņu flokši. Visu cieņu šai kundzei, kurai rit 92 dzīves gads un kura ir humora un dzīvesprieka pilna.

Uzlādējušies ar patīkamām emocijām un prieka pilni par pārdzīvoto, devāmies mājās. Senioriem ekskursija ļoti patika.

Paldies LSAB PRO par atbalstu.

 

Ar cieņu,

LSAB PRO Senioru kustības vadītāja

Aija Daukste