LSAB Senioru ekskursija uz Valmieru

2019. gada 4. augusta skaistā svētdienā, grupiņa LSAB senioru, devās ekskursijai uz Valmieras pusi. Pirmā apmeklējuma vieta bija sakoptā Valmiera. To skatījām ne tikai staigājot pa vecpilsētas daļu, bet arī citā rakursā – izbraucot nepilnu stundu pa Gauju ar upes tramvaju un klausoties kapteiņa stāstos par Valmieru.

Nākošā vieta, ko apmeklējām, bija krūmmelleņu audzēšanas saimniecība “Abullāči”. Tur mums izrādīja un pastāstīja visu par krūmmellenēm. Degustējām dažādas to škirnes, kā arī varējām ogas iegādāties.

Tālāk ceļš mūs aizveda uz leģendām un nostāstiem apvīto Latvijas svētvietu – Zilo kalnu. Tur apskatījām upurakmeni, Imanta kalniņu un ģeodēzisko atbalsta punktu – četru ugunsāderu krustpunktu.

Sasmēlušies enerģiju un spēku Zilajā kalnā, tālāk devāmies palutināt garšas kārpiņas citā dārzā Ungurpilī – bioloģiskajos ogulājos “Lielkalni” . Arī tur bija dārza apskate, produkcijas degustācija un iegādāšanās.

Mājupceļā pie jūras apskatījām ainaviskās Veczemju klintis, kuras mūs visus apbūra ar savu krāsņumu.

Mums senioriem šī diena bija piepildīta ar skaistām emocijām, apmeklētajos dārzos vēderi palutināti ar ogām, našķiem, kā arī garšīgām pusdienām Urgu krogā. Ekskursija tiešām bija izdevusies – senioriem ļoti patika.

Cieņā,

Aija Daukste

LSAB Senioru kustības priekšsēdētāja